ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7563391
*
nr 756 3391
Spegel
Förgylld, höjd: 98
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2012
kl 19:14:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 16:39:37
1
600 kr
29/4 16:11:54
2
700 kr
29/4 16:27:22
1
700 kr
29/4 23:16:28
1
800 kr
29/4 23:18:38
2
800 kr
29/4 23:19:08
2
1.000 kr
29/4 23:54:54
1
900 kr
29/4 23:55:17
1
1.000 kr
29/4 23:55:41
1
1.100 kr
30/4 00:00:57
2
1.500 kr
30/4 06:56:24
1
1.300 kr
30/4 06:56:49
1
1.500 kr
30/4 06:58:00
1
1.600 kr
30/4 17:51:32
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
*
Spegel
nr 756 3391
Spegel
Förgylld, höjd: 98
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 16:39:37 | 1 | 600 kr |
29/4 16:11:54 | 2 | 700 kr |
29/4 16:27:22 | 1 | 700 kr |
29/4 23:16:28 | 1 | 800 kr |
29/4 23:18:38 | 2 | 800 kr |
29/4 23:19:08 | 2 | 1.000 kr |
29/4 23:54:54 | 1 | 900 kr |
29/4 23:55:17 | 1 | 1.000 kr |
29/4 23:55:41 | 1 | 1.100 kr |
30/4 00:00:57 | 2 | 1.500 kr |
30/4 06:56:24 | 1 | 1.300 kr |
30/4 06:56:49 | 1 | 1.500 kr |
30/4 06:58:00 | 1 | 1.600 kr |
30/4 17:51:32 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57